Zastosowanie kamienia wewnątrz i na zewnątrz

kamienna elewacja

Zastosowanie kamienia wewnątrz i na zewnątrz

Kamień ma wiele zastosowań. Sprawdza się nie tylko do tworzenia podjazdów, tarasów, czy budowy dróg komunikacyjnych w ogrodzie. To ceniony materiał wykończeniowy, który coraz częściej wykorzystywany jest przy aranżacji wnętrz. Kamień elewacyjny ma wiele zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych.

Gdzie sprawdzi się kamień elewacyjny?

Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem projektantów wnętrz cieszy się kamień elewacyjny, który wbrew swojej nazwie świetnie sprawdza się również jako element dekoracyjny ścian wewnętrznych na przykład w salonie, sypialni, czy klatce schodowej. Doskonale wpisuje się w aranżacje pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym, industrialnym oraz skandynawskim.

W naszej ofercie kamień elewacyjny dostępny jest w wielu różnych wzorach i kolorach. Dzięki czemu jego użycie pozwala uzyskać oczekiwany efekt aranżacyjny – tak na zewnątrz nieruchomości, jak i w jej wnętrzu. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie sugerować się nazwą tego materiału, gdyż może ona wprowadzać w błąd. Wzornictwo kamienia elewacyjnego nie zawsze jest spójne z tym, jakie można spotkać w u kamieni występujących naturze. Ale – co istotne – dostępną są kamienie elewacyjne, których estetyka zbliżona jest do cegieł czy naturalnego drewna. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. Kamień elewacyjny to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na nienagannym wyglądzie nieruchomości przez długie lata bez konieczności przeprowadzania wielu zabiegów konserwacyjnych.

Kamień elewacyjny we wnętrzach domów

Kamień tego typu może być użyty do wykończenia ścian podobnie jak płytki. Materiał ten sprawdzi się przy wykończeniu dużych i małych pomieszczeń. Można zastosować go w kuchni, łazience, wspomnianym salonie i klatce schodowej. Kamień elewacyjny to także doskonałe rozwiązanie w przypadku podłóg i kominków. Zaletą takiego kamienia jest jego wysoka wytrzymałość mechaniczna, odporność na wodę i zmianę temperatur oraz ponadczasowy charakter.

Kamień elewacyjny – przykłady zastosowań na zewnątrz budynku

Kamień elewacyjny może być wykorzystany do organizacji stref wypoczynku na tarasie, ozdobnego wykończenia podjazdów, parapetów, elewacji czy schodów. Możliwości jego zastosowań jest mnóstwo. Tak, jak materiał ten pozwala podkreślić styl samej nieruchomości, tak samo może być efektowną ozdobą ogrodu. Kamień elewacyjny pięknie komponuje się z roślinnością.

Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie takiego kamienia tylko na wybranych elementach ścian – tak wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także na kolumnach, filarach i balkonach.