Kamień elewacyjny – Łódź

Wykańczanie powierzchni ścian zewnętrznych wiąże się z koniecznością wyboru typu pokrycia. Każda z opcji różni się zarówno właściwościami, jak i zasadami zastosowania. W naszej ofercie w Łodzi znajdują się zarówno kamień elewacyjny, jak i tynki elewacyjne. Łódź to miejsce, w którym oprócz takich produktów oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru oraz zastosowania materiałów budowlanych.

Czym jest kamień elewacyjny?

Kamień elewacyjny dzięki temu, że występuje w różnorodnych wzorach oraz kolorach, pozwala nadać nieruchomości prawdziwie indywidualnego charakteru. Warto w tym miejscu dodać, że w tym przypadku nazwa może być czasem myląca, ponieważ wzornictwo kamienia elewacyjnego nie zawsze nawiązuje do naturalnych kamieni. Nie brakuje bowiem takich utrzymanych w estetyce cegieł, naturalnego drewna oraz bloczków. Kamień elewacyjny to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na nienagannym wyglądzie nieruchomości przez długie lata, a jednocześnie chcą zaledwie w minimalnym stopniu zajmować się konserwacją elewacji. Bez względu na wybór wzoru kamienia elewacyjnego, charakteryzuje się on stosunkowo łatwym montażem i wspomnianą konserwacją. W razie wątpliwości co do wyboru konkretnego modelu służymy pomocą.

Funkcje kamienia elewacyjnego

Kamień elewacyjny pełni nie tylko funkcję polegającą na estetycznym wykończeniu powierzchni ścian obiektu. To przede wszystkim materiał, który ma za zadanie chronić budynek przed negatywnymi skutkami oddziaływania czynników atmosferycznych. Dobrze ułożony kamień elewacyjny będzie chronił ściany między innymi przed nadmiarem wilgoci oraz promieniowaniem UV. Mimo odpowiedniej ochrony materiał ten nie uniemożliwia prawidłowej cyrkulacji powietrza, dlatego też klient może być spokojny o bezpieczeństwo wznoszonego budynku.

Kamień elewacyjny – oferta Royal Hurt

W hurtowni budowlanej w Łodzi oferujemy szeroki wybór kamieni elewacyjnych do wykorzystania zarówno w przypadku nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem!

ALMERIA CREME

Jasny kamień elewacyjny ALMERIA CREME to idealna propozycja dla budynków jednorodzinnych i obiektów w przestrzeni publicznej. Wspaniale pasuje do otoczenia i harmonizuje z naturalnymi materiałami. Dodaje budynkom masywności i wytrzymałości.

PORTINA SAHARA

Kamień dekoracyjny Portina to propozycja dla osób, które pragną odpocząć się od miejskiego gwaru i poczuć niepowtarzalny klimat przedmieścia. Doskonale koresponduje z roślinnością, wydobywając piękno przestrzeni ogrodowych. Idealnie wpisuje się w architekturę właściwą dla wiosek i małych miasteczek.

ROMA SAHARA

Dekoracyjny kamień Roma to doskonały sposób na przeniesienie do wnętrza i nie tylko niepowtarzalnej atmosfery Wiecznego Miasta – gwaru targowisk, labiryntu ciasnych uliczek, aromatu przypraw i świeżo mielonej kawy. Chłodne kolory, takie jak szary czy grafit najlepiej sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, oszczędnych w detale, zaś ciepłe, takie jak karmel czy sahara doskonale komponują się z wnętrzami przywodzącymi na myśl leniwe popołudnie w jednej z knajpek nad Tybrem.

ANDALUZJA GRAFIT

Kamień ANDALUZJA o uniwersalnym charakterze, w swojej strukturze naśladuje zwęglone drewno o regularnych kształtach. Świetnie prezentuje się zarówno w obiektach nowoczesnych, jak również w budynkach utrzymanych w klasycznym stylu. Idealnie sprawdzi się na powierzchni dużych elewacji, ale także w przestrzennych pomieszczeniach jak np. w holu czy salonie.

Oferowane kamienie elewacyjne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki nim fasada budynku będzie efektownie i bezpiecznie wykończona, co zapewni domownikom lub osobom przebywającym wewnątrz budynku komfort na właściwym poziomie.