Płyty karton-gips – Łódź

Jednym z podstawowych produktów wykończeniowych jest płyta karton-gips. Wykorzystując ją, można w stosunkowo szybki sposób otrzymać estetyczne pokrycie ścian, które po niewielkiej obróbce będą idealnie gładkie. Wytrzymałe płyty karton-gips z naszej oferty w Łodzi, są praktyczne i nowoczesne – świetnie sprawdzą się w różnorodnych pracach budowlanych. Klientom proponujemy również świetnej jakości płyty OSB, które używane są zarówno w pracach wykończeniowych wewnątrz, jak i po wybraniu odpowiedniego rodzaju, na zewnątrz budynku.

Czym charakteryzują się płyty karton-gips?

Płyty kartonowo gipsowe zdobyły popularność przede wszystkim ze względu na łatwość montażu i obróbki oraz trwałość, jaką sobą prezentują. Używanie ich do wykańczania ścian wewnątrz budynków, tworzenia ścianek działowych, czy też sufitów gwarantuje, że powierzchnia będzie gładka oraz sucha. Bardzo często płyty karton-gips, które oferujemy w Łodzi, wykorzystywane są do tworzenia systemów sufitów podwieszanych. Proponujemy klientom kilka rodzajów płyt tego rodzaju. Dostępne są zarówno standardowe płyty karton-gips, jak i takie o zwiększonej odporności na wilgoć lub też ogień.

Jak wykańczać powierzchnię z płyt karton-gips?

Są różne sposoby wykańczania powierzchni wyłożonych opisywanymi płytami. Przede wszystkim jednak chodzi o wypełnienie łączeń między nimi masą szpachlową wzmocnioną siatką o odpowiedniej szerokości. Istotne jest również wypełnienie wspomnianą masą zarówno narożników wewnętrznych, jak i wewnętrznych. Tak przygotowaną powierzchnię gruntuje się i pokrywa wybraną farbą ścienną.